Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Gruzja graniczy na północy z Rosją, na wschodzie z Azerbejdżanem, a na południu z Armenią i Turcją, zachodnią granice kraju wyznacza wybrzeże Morza Czarnego.
 
Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow Ogłoszenia drobne arrow Wyprawa: Gruzja - tajemnicza Swanetia + Batumi
Header Pic
Header Pic

Wyprawa: Gruzja - tajemnicza Swanetia + Batumi
Redaktor: SA   
Image Niniejszy program to alternatywna wycieczka do naszej podstawowej oferty „Gruzja – wyprawa po złote runo”. Została wzbogacona o legendarną krainę Swanetię – do niedawna praktycznie niedostępną dla turystów. Dodatkowo dodaliśmy kilka dni plażowania w Batumi, aby można było sobie odpocząć w słynnym kurorcie nad Morzem Czarnym.

Gruzja jest krajem słabo znanym. Niestety na jej temat krąży wiele nieprawdziwych mitów i stereotypów. Kraj ten kojarzy się z wojną i biedą. Prawda jest jednak taka, że jest to jeden z najbardziej zachwycających zakątków na ziemi. Gruzja, znacznie mniejsza od Polski, kusi zabytkami, kulturą, obyczajem, ciekawą przeszłością. Jest w tym kraju coś magicznego, co przyciąga – nie tylko zabytki i uroda kaukaskiego państwa. Czynią to przede wszystkim niezwykle serdeczni i otwarci ludzie. Zapraszamy zatem Państwa na „przygodę życia” – wyjazd do kraju, do którego od tej chwili będziecie chcieli bezustannie wracać...


Program wyjazdu do Gruzji
Dzień 1. Wylot z Warszawy do Tbilisi.

Dzień 2.Zwiedzanie Tbilisi, obecnej stolicy Gruzji. Zabytki: cerkiew Metechi i Anczischati, katedra Sioni, twierdza Narikała, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego (świadek wydarzeń z najnowszej historii Gruzji), spacer urokliwymi uliczkami starego miasta na brzegu rzeki Kury. Dla chętnych muzeum sztuki gruzińskiej i muzeum historii Gruzji.

Możliwość zorganizowania imprezy integracyjnej, czyli „gruzińskiej biesiady” w tradycyjny gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i potrawami gruzińskimi. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3. Wycieczka fakultatywna do Kachetii (m.in. Ikalto, Alawerdi). Nocleg w Tbilisi.

Dzień 4. Wycieczka fakultatywna do Dawid Garedża, monastyru na południowo-wschodnich bezdrożach kraju, zwiedzanie cel mnisich wykutych w skale. Zwiedzanie górskiej twierdzy Udżarmy. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 5. Wycieczka fakultatywna do dawnej stolicy Gruzji Mcchety: cerkiwe Samtawro, katedra Sweti Cchoweli z grobowcami gruzińskich królów, ruiny twierdzy. Monastyr Dżwari. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 6. Przejazd do Wardzi, zwiedzanie niesamowitego miasta wykutego w skale. Po drodze ruiny zamku Chertwisi. Nocleg w okolicach Bordżomi.

Dzień 7. Przejazd do Mestii – stolicy legendarnej górskiej krainy Swanetia, z tajemniczymi, średniowiecznymi basztami. Nocleg w Mestii.

Dzień 8. Swanetia – fakulatywna wycieczka samochodem terenowym do miejscowości Uszguli. Nocleg w Mestii.

Dzień 9.  Swanetia – możliwy górski tramping w rejonie szczytu Uszba. Nocleg w Mestii.

Dzień 10. Przejazd do Batumi – znanego kurortu nad Morzem Czarnym. Spacer po Batumi. Nocleg w Batumi.

Dzień 11. Odpoczynek w Batumi – plażowanie

Dzień 12. Odpoczynek w Batumi – plażowanie

Dzień 13. Odpoczynek w Batumi – plażowanie

Dzień 14. Odpoczynek w Batumi – plażowanie

Dzień 15. Powrót do Tbilisi. Po drodze przejazd przez Gori - miasto Stalina. Zwiedzanie muzeum Stalina, twierdzy Goris-ciche, przejazd do Uplisciche - kamiennego miasta z X w p.n.e. Przejazd na lotnisko. Nocna odprawa i wylot z Gruzji

Dzień 16. Poranny przylot do Warszawy


Cena wypawy: 3990 zł   

Cena zawiera:
  • przelot: Warszawa – Tbilisi – Warszawa
  • 14 noclegów
  • ubezpieczenie NNW, KL w firmie WARTA
  • opiekę polskojęzycznego pilota
  • transport busem zgodnie z programem zwiedzania.

Cena nie zawiera:
  • wyżywienia (ceny zbliżone do cen w Polsce)
  • biletów wstępów (min. 50 zł)
  • 2 wycieczek fakultatywnych.


Terminy:
  • 02.07 – 17.07.2011
  • 13.08 – 28.08.2011


Zapisy
Aby zarezerwować sobie miejsce, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 400 zł. Do 50 dni przed wyjazdem należy dopłacić 1000 zł. Całość należy dopłacić do 30 dni przed wylotem.

Wycieczki fakultatywne
Część atrakcji nie uwzględniliśmy w „obowiązkowym” planie zwiedzania. Nie chcemy „przeładować” planu, aby wyjazd był przyjemnością, a nie „męczarnią”. Wycieczki fakultatywne polecamy szczególnie osobom bardziej uodpornionym na trudy podróżowania.

Wycieczki fakultatywne opłaca się na miejscu u pilota. Koszt jednej wycieczki ok. 50 – 100 zł w zależności od ilości zainteresowanych osób.

Noclegi
Z uwagi na bardzo słabą bazę hotelową praktycznie wszystkie noclegi są w wynajmowanych mieszkaniach/pokojach/apartamentach dostosowanych do potrzeb turystów. Miejsca noclegów: Tbilisi, Batumi, okolice Bordżomi. Dodatkowo noclegi w Kazbegi są w schronisku.

Transport
Po Gruzji cały czas przemieszczamy się wynajętym busem.

Charakter wyjazdu
Wyprawa ma charakter trampingowy, jednocześnie jest jedną z niewielu ofert wyjazdu do Gruzji na rynku. Zależy nam na tym, by pozwolić Państwu w miarę niskim kosztem, zobaczyć jak najwięcej. Program imprezy staraliśmy się wypełnić optymalnie, by zapoznać Państwa z najważniejszymi zabytkami historycznymi, przyrodniczymi a przede wszystkim z mentalnością i kulturą tego kraju.
 
Mam dodatkowe pytania / chcę zrobić rezerwację


TAGI: Swanetia, Batumi, wyprawa, tramping, Gruzja
 
Header Pic
left unten right unten